Ciekawostki turystyczne w Opolu

Wśród różnorodnych miejsc w Polsce, można znaleźć kilka wyjątkowych miast, które powinno się chociaż raz w życiu odwiedzić. Do takich należy zaliczyć Opole, o którym mówi się, że jest Stolicą Polskiej Piosenki. Opole słynie z imprez cyklicznych, które są w nim co roku organizowane. Są to imprezy zarówno muzyczne jak i literackie. Bardzo znana jest np Opolska Noc Kabaretowa, na której można się wspaniale bawić, zaśmiewając się do łez. Imprezy odbywają się tutaj niemalże co tydzień, szczególnie w sezonie letnim. Opole może się poszczycić wspaniałym amfiteatrem, który jest zdolny pomieścić bardzo wiele przyjezdnych. Większość imprez opolskich, jest szeroko emitowanych na cały kraj, dzięki telewizji i radiu. Każdy kto chciałby wziąć udział w jednej z licznych imprez, poza wykupieniem biletu na daną imprezę, musi też sobie załatwić nocleg w mieście. Baza noclegowa Opola oferuje noclegi w pokojach hotelowych i w pensjonatach. W zależności od tego ile ktoś chce wyłożyć pieniędzy i na jakim standardzie pokoju mu zależy, ma do wyboru albo drogie ale nowoczesne i eleganckie apartamenty na wynajem, albo tanie pokoje w małych hotelach, zwykle na obrzeżach miasta. W Opolu sprawnie działa komunikacja miejska, dzięki niej można się wszędzie łatwo dostać, bez żadnego problemu.

Będąc w Opolu, warto wybrać się na zwiedzanie miasta. Na każdym kroku można znaleźć ciekawe miejsca, galerie sztuki, teatry, sklepy z miejscowymi wyrobami. Na spacer można się udać do jednego z wielu parków i skwerów. Warto też zwrócić uwagę na przepiękne kościoły różnych wyznań, których w mieście jest bardzo wiele. Co ciekawego można tu także znaleźć Ośrodek Buddyzmu i Opolski Ośrodek Zen. Jak widać miasto to jest bardzo ciekawą propozycją na mapie Polski, warto tu przyjechać nie tylko ze względu na interesujące imprezy cykliczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>