Ciekawy i zabytkowy Szczecin

Zabytki, ciekawe miejsca, piękna przyroda – to wszystko w jednym miejscu oferuje Szczecin. Nadmorskie miasto od wieków przyciągało rzesze ludzi, między innymi ze względu na swoją lokalizację. Dzisiaj, poza tymi którzy przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu możliwości zdobycia nowych kontrahentów, Szczecin odwiedza rosnąca z każdym rokiem ilość turystów z różnych stron świata. Tak duże zainteresowanie sprawia, ze baza noclegowa czy gastronomiczna prężnie się rozwijają, aby sprostać oczekiwaniom coraz szerszej liczbie przyjeżdżających tutaj osób. Dlatego też jeżeli ktoś chce znaleźć w mieście odpowiednie dla siebie na czas urlopu noclegi Szczecin na pewno pod tym względem nie sprawi zbyt wielu kłopotów.

To co miasto może nam zaoferować od siebie, to przede wszystkim bardzo wiele zabytków. Kościoły, takie jak na przykład kościół św. Jana Ewangelisty, będący najstarszym tego typu budynkiem w mieście oferują możliwość podziwiania przepięknej architektury jak również bardzo wielu znajdujących się w nich elementów sztuki sakralnej. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających miasto cieszy się także tak zwana Szczecińska Wenecja. Obecnie opuszczone, niejako wyrastające z wody budynki dawnej wytwórni alkoholi przyciągają szczególnie kajakarzy, którzy bardzo chętnie tutaj wpływają.

Nie można oczywiście zapominać o Zamku Książąt Pomorskich! Od XII wieku siedziba władców regionu, był zmieniany i modyfikowany w zależności od gustu aktualnie panującego władcy. Dzięki temu jego wygląd jest tak unikalny i niepowtarzalny. Dzisiaj to miejsce, gdzie można znaleźć bardzo wiele instytucji kulturalnych, zwiedzić Muzeum Zamku Książąt Pomorskich czy wybrać się do Opery. Mieszkańcy jak również goście bardzo chętnie odwiedzają także wały Chrobrego. Przepiękne widoki które stamtąd się rozciągają urzekają każdego. W jednym z budynków znajduje się Muzeum Narodowe, do którego z pewnością warto wstąpić. Jeżeli ktoś wybiera się do portu, nie może zapominać o znajdującym się tutaj THPV Bembridge. Obecnie jednostka stanowi obiekt muzealny, jednak można organizować także spotkania czy konferencje, w których jednorazowo może uczestniczyć nawet 100 osób.

Jak widać, Szczecin to miasto pełne ciekawych miejsc, warto więc zarezerwować odpowiednio dużo czasu na ich podziwianie, by zobaczyć przynajmniej najciekawsze z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>