Jak spędzić miło urlop w Kwidzynie?

Jeżeli ktoś poszukuje ciekawego miejsca na wakacje, na pewno powinien zwrócić uwagę na Kwidzyn, leżący na Dolnym Powiślu, niedaleko Malborka. Miejscowość to wiele zabytków i interesujących miejsc, a także możliwość wypoczywania wśród pięknej przyrody, w ciszy i spokoju.

Kwidzyn z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, dlatego też nie dziwi fakt, że baza noclegowa, jak też inne usługi, z których korzystają właśnie odwiedzający to miejsce turyści, bardzo prężnie się rozwijają. Na pewno więc każdy, kto jest zainteresowany wypoczynkiem tutaj, bez zbyt wielkich problemów znajdzie idealnie dopasowane do swoich oczekiwań kwidzyńskie noclegi. Kwidzyn bowiem daje pod tym względem bardzo wiele możliwości.

Atrakcji dla odwiedzających Kwidzyn ma bardzo wiele, na pewno jednak do najważniejszych zaliczyć należy sporą ilość zabytków, które tutaj można znaleźć. Najciekawszym jest wybudowany w XIV wieku zespół katedralno-zamkowy, który większości osób kojarzy się z zakonem krzyżackim, który przez pewien czas także miał tutaj swoją siedzibę. Odkryto także, iż to właśnie tutaj chowano mistrzów krzyżackich, którzy nie zostali pochowani w Malborku, zazwyczaj z powodu tego, iż nie zasłużyli się dostatecznie na rzecz zakonu. Zamek leży na Szlaku Zamków Gotyckich, do których zalicza się także malborski zamek. Niewielka odległość od Malborka sprawia, że bez trudu można się tam wybrać na zwiedzanie.

W samej miejscowości jest jednak wiele innych, równie ciekawych zabytkowych miejsc. Spichlerze czy ruiny ratusza to niezwykle ciekawe miejsca, które z pewnością warto obejrzeć. W czasie spacerów warto także obejrzeć bardzo wiele znajdujących się tutaj zabytkowych kamienic. Jednak nie tylko miejscowość zachęca do spacerów, ale także najbliższa okolica. Przepiękna przyroda to jeden z tych atutów, które sprawiają, że wycieczki po okolicy stają się tak atrakcyjne. Bardzo duża ilość dostępnych szlaków turystycznych, tak samo pieszych jak i tych przeznaczonych dla rowerzystów sprawia, że każdy szybko znajdzie idealną dla siebie opcję wędrowania. Rzeka Liwa, przepływająca przez Kwidzyn jak również wiele innych, znajdujących się w okolicy zbiorników wodnych, umożliwiają wypoczynek nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>