Na aktywny wypoczynek do Rewala

Jeśli sądzisz, że wyjeżdżając do Rewala będziesz się nudzić, to na pewno jesteś w błędzie. Przede wszystkim już na samym początku warto mieć na uwadze, że może to być całkiem ciekawe doświadczenie, szczególnie jeśli jesteśmy przede wszystkim przygotowani do tego, żeby postawić na aktywny wypoczynek.

W Rewalu znajdziemy wiele ciekawych propozycji na aktywny wypoczynek. W pierwszej kolejności trzeba mówić tutaj przede wszystkim o tym, że jeśli marzy nam się zobaczenie podwodnego świata, możemy odwiedzić Park Wieloryba. To właśnie tutaj znajduje się wiele ciekawych replik, które uznawane są za mieszkańców morskich oraz oceanicznych wód. Wybrzeże w Rewalu wyróżnia się klifową budową. Oznacza to przede wszystkim to, że możemy spodziewać się głównie wysokich ścian, a także dość krótkiej plaży. Jednak dzięki temu właśnie warto odwiedzić taras widokowy w tej miejscowości. Jest to jedno z bardziej romantycznych miejsc, w których możemy podziwiać przepiękne wschody, jak również zachody słońca.

Jednak jeżeli ktoś rzeczywiście potrzebuje znacznie efektywniejszego pomysłu na aktywny sposób spędzania wolnego czasu, to doskonałą propozycją będzie czerwony szlak, który dokładnie nazywa się Szlakiem Nadmorskim imienia Czesława Piskorskiego. Jest on również nazywany mianem Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego. Co ciekawe jest on naprawdę bardzo długi, ponieważ sięga długości aż ponad 370 kilometrów. Jednocześnie prowadzi on od Świnoujścia aż do Żarnowca. Jest ciekawą propozycją na przykład dla rowerzystów, którzy zamierzają przejechać się wybrzeżem i na przykład na jedną lub dwie noce zatrzymać się w Rewalu. Taka wycieczka może okazać się przygodą życia.

Jakie noclegi Rewal może nam zaoferować? Znajdziemy tu liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy pola namiotowe. Nawet najbardziej wymagający turysta z pewnością znajdzie tu miejsce odpowiednie dla siebie.

One thought on “Na aktywny wypoczynek do Rewala

  1. Oczywiście, że aktywny wypoczynek, najlepszy jest dla mnie właśnie rower! :) A dodatkowo takim pięknym szlakiem jak w Rewalu to istne cudo :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>